Kalendář Eurocentra

Po Út St Čt So Ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Mapa Eurocenter


eurolisty

Novinky z Euroskopu

Kalendář akcí

Název akce Regionální seminář Rozhoduj o Evropě - Staň se na den tvůrcem evropské politiky
Datum 24.10.2018 09:00 - 16:30
Typ akce Ostatní
Místo akce Pardubický kraj / Krajský úřad Královéhradeckého kraje, Pivovarské nám. 1245, Hradec Králové
Popis akcePokračování úspěšného vzdělávacího projektu Rozhoduj o Evropě - Staň se na den tvůrcem evropské politiky, který je určen studentům SŠ v Pardubickém a Královéhradeckém kraji. Ti se mohou již 24. října v Hradci Králové zúčastnit interaktivního semináře!

Nový ročník „Rozhoduj o Evropě – Staň se na den tvůrcem evropské politiky“ je společným česko-slovenským projektem, v jehož rámci se uskuteční 11 regionálních seminářů v České republice a 3 na Slovensku. Každý z regionálních seminářů bude sestávat ze dvou interaktivních částí – zjednodušené simulace institucí EU a debaty s politiky, odborníky a dalšími osobnostmi veřejného života z regionu. Během semináře se studenti dozvědí řadu nových informací, zlepší si své prezentační a argumentační dovednosti a budou debatovat se zajímavými hosty o problémech, které je zajímají. Navíc mohou vyhrát hodnotné ceny.

Regionální semináře jsou otevřeny studentům všech typů středních škol, přičemž ti nejúspěšnější postoupí automaticky na čtyřdenní česko-slovenskou simulaci jednání institucí Evropské unie v Brně. Možnost přihlásit se na modelové zasedání ale budou mít všichni, kteří se regionálních seminářů zúčastní!

Hlavním cílem projektu je přispět ke zvýšení účasti mladých lidí na veřejném dění prostřednictvím jejich zapojení do dialogů o politice a společenských otázkách. Stejně tak usilujeme o dosažení hlubší informovanosti o fungování a kompetencích institucí Evropské unie.

Projekt „Rozhoduj o Evropě – Staň se na den tvůrcem evropské politiky“ je realizován obecně prospěšnou společností EUTIS ve spolupráci s Odborem komunikace o evropských záležitostech Úřadu vlády ČR a Zastoupením Evropské komise v ČR. Partnery projektu jsou Konrad Adenauer Stiftung, Národní pracovní skupina pro strukturovaný dialog s mládeží a Europe Direct Česká republika. Modelové zasedání institucí EU, kterým bude letošní ročník projektu zakončen, bylo podpořeno z programu Erasmus+ a je organizováno ve spolupráci se slovenským Centrem pre európsku politiku.

Hlásit se můžete přes formulář zde: https://rozhodujoevrope.typeform.com/to/qCeDp2, nebo pište na e-mail: akce@eutis.cz.

Cestovné účastníkům semináře uhradíme, občerstvení je zajištěno. 

Další informace k semináři najdete na FB, na specializovaném webu www.rozhodujoevrope.cz v sekci Regionální semináře, případně pište na akce@eutis.cz.

Kdy: 24.10.2018, 9:00 - 16:30

Kde: Krajský úřad Královéhradeckého kraje, Pivovarské nám. 1245, Hradec Králové, m.č. P1.905 a P1.118

Program ke stažení zde.

VLADA MMR Euroskop.cz NK EPO Evropa Jsi Ty