Kalendář Eurocentra

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Mapa Eurocenter


eurolisty

Novinky z Euroskopu

Kalendář akcí

Název akce Navrhni projekt - soutěž pro studenty SŠ
Datum 01.09.2018 - 31.01.2019
Typ akce Ostatní
Místo akce Pardubický kraj
Popis akceStartuje již 7. ročník soutěže Navrhni projekt pro studenty všech středních škol v ČR. Soutěž pořádá Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, které tak nabízí jedinečnou možnost nahlédnout pod pokličku evropských fondů. Také letos jsou připraveny za projektovou práci atraktivní ceny.

Zkuste se rozhlédnout kolem sebe, v místě, kde žijete, nebo studujete. Myslíte, že by některé věci bylo možné dělat jinak a lépe? Hoďte svůj nápad na papír, proměňte ho v projekt a můžete vyhrát opravdu lákavé ceny! Cílem soutěže je seznámit studenty s problematikou evropských fondů a zkusit si napsat projekt financovatelný z evropských peněz na vlastní kůži. Studenti si vyzkouší, jak se píše projektová žádost a co všechno je s ní spojené. Letos můžete posílat soutěžní projekty až do 31. 1. 2019! Podrobné informace k soutěži naleznete na webových stránkách soutěže www.navrhniprojekt.cz, nebo na facebookovém profilu stránky Soutěžte s fondy EU.

Soutěž Navrhni projekt úspěšně vtahuje mladé lidi do procesu regionálního rozvoje a seznamuje je s potenciálem fondů EU. Během soutěže se prostřednictvím seminářů seznámí se základy čerpání evropských dotací a dostanou příležitost vytvořit si vlastní projektovou žádost v její zjednodušené podobě. Projekt je otevřen všem studentům a pedagogům středních škol bez ohledu na obor studia či typ školy. Soutěžit mohou až čtyřčlenné týmy studentů s jedním pedagogem, ale také jednotlivci. Všichni, kteří zašlou své soutěžní projekty, obdrží drobné ceny za účast!

Celá osnova pro vypracování projektové žádosti je připravena na webových stránkách soutěže. Soutěžící nezůstanou na projektování sami – doporučujeme jim kontaktovat koordinátory krajských Eurocenter, kteří poradí s výběrem operačního programu, vysvětlí odborné termíny a nabídnou pravidelné konzultace. Vedle toho nabízejí také přednášky o soutěži a o fondech EU přímo na školách. Inspirovat se můžete úspěšnými projekty z předchozích ročníků, které naleznete na webových stránkách soutěže.

Navrhujte, projektujte a vyhrajte s fondy EU! 

 

VLADA MMR Euroskop.cz NK EPO Evropa Jsi Ty