Kalendář Eurocentra

Po Út St Čt So Ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Mapa Eurocenter


eurolisty

Novinky z Euroskopu

Akce Eurocentra

Kalendář akcí

Název akce Den otevřených dveří na Zámeckém návrší v Litomyšli
Datum 29.08.2021 10:00 - 16:00
Typ akce Ostatní
Místo akce Pardubický kraj / První zámecké nádvoří, Litomyšl 570 01
Popis akceDovolte nám pozvat Vás do nádherného prostředí zámku Litomyšl, který se právem pyšní titulem světové dědictví UNESCO!

Dovolte nám pozvat Vás do nádherného prostředí zámku Litomyšl, který se právem pyšní titulem světové dědictví UNESCO. Krásný je nejenom samotný zámek, ale také jeho bezprostřední okolí, které tvoří komplex historických budov. Právě ony prošly v nedávné době velmi náročnou a nákladnou rekonstrukcí. Přijměte pozvání s námi posoudit výsledek těchto oprav. Uvidíte, že čas, jenž s námí strávíte, bude stát určitě za to. 

Rozsáhlá rekonstrukce úžasného prostředí zámku Litomyšl a přilehlého zámeckého návrší byla podpořena z fondů Evropské unie. Na žádný jiný projekt v Litomyšli nebylo vynaloženo z prostředků EU tolik peněz. 

Které budovy bude možné navštívit?
Zpřístupněn bude kostel Nalezení sv. Kříže, budova bývalého pivovaru, jízdárny a konírny. Své prostory otevře i Fakulta restaurování Univerzity Pardubice, která Vám zároveň nabídne bezplatné komentované prohlídky a přednášku na téma restaurování.
Na prohlídky Vás pouze poprosíme o registraci předem prostřednictvím formuláře níže. 

A na jaký doprovodný program se můžete těšit?
Veškerý program v průběhu dne bude zdarma. A že bude opravdu pestrý Vám můžeme zaručit, však posuďte sami. 
Pro děti bude připraveno množství aktivit na různých stanovištích, za které budou odměněny drobnými cenami. Pro malé i velké bude k dispozici rukodělná výroba, se kterou ochotně pomohou zástupci Fakulty restaurování. Na podiu zahraje litomyšlská kapela Septima. Vystoupení pro naše nejmenší si připraví paní Markéta Havlová. Ti se mohou těšit na vyprávění pohádky za doprovodu široké škály hudebních nástrojů. 

Kontaktní osoba: Radka Kozlová, (tel. 739 682 806, email radka.kozlova@mmr.cz).

Objekty budou volně přístupné. Na komentované prohlídky je doporučena předchozí registrace. Přednášku na Fakultě restaurování je možné navštívit volně. 

Návštěvník musí pro svou účast na akci splňovat veškerá aktuálně platná mimořádná a ochranná protiepidemická opatření proti šíření koronaviru.

Uzávěrka přihlášek: 25.8.2021, 23:59

Registrace ZDE: https://dotaceeu.cz/cs/jak-ziskat-dotaci/akce/dod/dod-2021/den-otevrenych-dveri-na-zameckem-navrsi-v-litomysl.

 

 

VLADA MMR Euroskop.cz NK EPO Evropa Jsi Ty