Kalendář Eurocentra

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Mapa Eurocenter


eurolisty

Novinky z Euroskopu

Akce Eurocentra

Kalendář akcí

Název akce Stay tuned Europe! - Germany
Datum 20.05.2021 18:00 - 19:00
Typ akce Ostatní
Místo akce Jihomoravský kraj / Brno / ONLINE
Popis akceCestovat teď sice nemůžeme, popovídat si o evropských zemích ale ano! Přidejte se k nám a poslechněte si další díl série STAY TUNED EUROPE! Tentokrát si budeme povídat o Německu!

Aktuální situace cestování bohužel stále nepřeje, pojďte s námi proto procestovat Evropu alespoň ONLINE! Prostřednictvím rozhovorů s mladými Evropany Vám představíme země EU zase trošku z jiného pohledu. Ve třetí epizodě se zaměříme na NĚMECKO! Budeme se bavit třeba o tom, jak se Němci vyrovnávají se svou minulostí, zda stále přetrvávají rozdíly mezi východem a západem, co je pro ně v životě důležité a které známé stereotypy o Němcích jsou skutečně pravda. Rozhovor se uskuteční v angličtině, ale nečekejte žádné složitosti. Těšit se můžete na Monu, která se s námi podělí o své postřehy nejen z Německa, ale i Česka, kde strávila rok po střední škole na dobrovolnickém projektu! A nezapomeň Evropo, STAY TUNED!

Rozhovor můžete sledovat online na facebookové události ZDE, nebo později v archivu našich videí na facebooku.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ENGLISH VERSION

Current pandemic situation doesn't allow much travelling so make yourself comfortable and join us with the virtual travel around the EU! Via interviews with young Europeans we will bring you European cultures right to your living rooms and present these countries from different point of view! In the third episode we will talk about GERMANY! How do Germans deal with their past, which stereotypes are based on truth, what are the foundation stones of German society and what interesting facts you didn't know? The interview will be held in English and you can look forward to Mona from Germany who will be sharing her perspectives! STAY TUNED EUROPE!

You can watch the online interview on the facebook event HERE, or later in our video archive.

VLADA MMR Euroskop.cz NK EPO Evropa Jsi Ty