Kalendář Eurocentra

Po Út St Čt So Ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Mapa Eurocenter


eurolisty

Novinky z Euroskopu

Akce Eurocentra

Kalendář akcí

Název akce Noc vědců v Brně
Datum 15.11.2020 - 27.11.2020
Typ akce Ostatní
Místo akce Jihomoravský kraj / Brno / ONLINE
Popis akceI letos se Eurocentrum Brno zúčastní tradiční Noci vědců, tentokrát však trošku jinak! Noc vědců je totiž letos přesunuta do online prostoru.

V rámci Noci vědců se můžete těšit na vědecké diskusní formáty, podcasty, hry, soutěže, edukativní nebo interaktivní videa – to všechno na téma Člověk a robot!

Program vrcholí 27. listopadu, zapojit se do veškerých aktivit se však můžete už od 15. listopadu!

V České republice se Noc vědců koná od roku 2005 a je zastoupena českými univerzitami, vědeckými ústavy, hvězdárnami a dalšími institucemi. V současnosti probíhá akce pod národní koordinací Ostravské univerzity a VŠB – Technické univerzity v Ostravě. V roce 2020 se právě zmíněným univerzitám podařilo získat prestižní evropský projekt Marie Curie-Skłodowská, díky kterému se česká Noc vědců dostává i na evropskou mapu.

Eurocentrum Brno je do Noci vědců zapojeno v rámci tzv. EU CORNERS. Pro návštěvníky máme připraveny aktivity týkající se Evropské unie, evropské vědy a výzkumu či vynálezů. Zapojit se můžete do dvou kvízů nebo do interaktivní hry Actionbound! Těšit se můžete také na informační videa či kreslení robotů. Viz informace niže:

KVÍZ: Evropská věda, výzkum a roboti

Věděli jste, že je pro Evropskou unii oblast vědy a výzkumu velmi důležitá? Otestujte si své znalosti z oblasti evropské vědy, výzkumu a robotiky! Zvládnete správně zodpovědět všech 10 otázek? Zkuste to! Ze všech správně vyplněných odpovědí vylosujeme dva výherce. Soutěžíme nejen o tematické ceny, ale také o lístky na výstavu ROBOT2020, které do soutěže poskytlo Technické muzeum! Kvíz je dostupný přímo ve formulářích ZDE.

KVÍZ: Poznej evropského vědce!

Albert Einstein, Isaac Newton nebo Thomas Alva Edison. Jsou vám tato jména povědomá? Evropa má však slavných a významných vědců a vynálezců mnohem více! Poznáte, kdo je kdo, co vymysleli a kde se třeba narodili? Vyzkoušejte si kvíz pro děti i dospělé! Ze všech zaslaných odpovědí vylosujeme tři výherce, kteří získají nejen tematické knížky a další ceny, ale také lístky na výstavu ROBOT2020, které do soutěže poskytlo Technické muzeum! Kvíz je dostupný přímo ve formulářích ZDE.

Noc vědců v Brně - ACTIONBOUND

Baví vás interaktivní hry? Připojte se k našemu Actionboundu a jednotlivě nebo třeba s celou rodinou vyrazte na procházku, v rámci které budete plnit nejrůznější úkoly! Dozvíte se tak množství informací nejen o EU, evropské vědě, ale také o místech v Brně, o kterých jste třeba ani netušili! Na nejúspěšnějšího účastníka navíc čeká odměna! POZN. Vzhledem k aktuální situaci je možné projít si Actionbound i virtuálně, není nutné být na místě. Prosíme, abyste dodržovali aktuální nařízení a doporučení. Bound bude možné projít si i po Noci vědců, aktivní bude do konce dubna 2021. Tak si stáhni aplikaci, naskenuj kód a hraj s námi! ACTIONBOUND je dostupný ZDE.

Nakresli si svého robota!

Každý z nás si dokáže představit, jak vypadá robot a každý z nás jej již v nějaké formě pravděpodobně viděl. Dokážeš ale robota nakreslit? A k tomu ještě přes počítač? Vyzkoušej si své dovednosti a přidej nám na nástěnku svůj výtvor! Zároveň můžeš srdíčkem ohodnotit další výtvory, které se ti líbí! Kreslící padlet je dostupný ZDE, případně přímo v padletu.

Kdo jsou Eurocentra?

Už jste slyšeli o Eurocentrech? Kdo jsme, co děláme a kde nás můžete najít? Eurocentrum je informační místo, kam se občané mohou obracet se svými dotazy týkajícími se Evropské unie. Eurocentrum poskytuje informace o EU pro širokou i odbornou veřejnost, nabízí informační materiály a řadu dalších služeb pro zájemce o hlubší poznání Evropské unie a aspektů členství České republiky v EU. Koukněte na video a zjistěte o naší činnosti víc nebo se za námi zastavte třeba právě v Eurocentru Brno!

EU a já

Víte, co pro nás znamená členství v Evropské unii? Jaké možnosti nám přináší a jak se projevuje v našem každodenním životě? Koukněte na sérii zábavně-naučných videí, ve kterých se dozvíte víc!

Kompletní program online Noci vědců 2020 v Brně je dostupný ZDE.

 

 

VLADA MMR Euroskop.cz NK EPO Evropa Jsi Ty