Kalendář Eurocentra

Po Út St Čt So Ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Mapa Eurocenter


eurolisty

Novinky z Euroskopu

Literární soutěž 10 let měny euro

06.04.2012
Regionální Eurocentra ČR vyhlašují u příležitosti desátého výročí zavedení měny euro do oběhu literární soutěž ,,DESET LET MĚNY EURO".

Soutěž je určena všem studentům středních škol v České republice, přičemž do soutěže se mohou zapojit pouze jednotlivci.

Slohový útvar i formát práce je libovolný, platí však, že práce nesmí přesáhnout dvě strany samotného textu a současně je omezen počet příspěvků od jednoho autora na jeden.


Témata:
Euro - (Ne)úspěšný projekt
Je euro srdcem Evropské unie?
Deset let života měny euro
Zavedení měny euro v ČR
Evropa bez eura
Euro a já
Euro v roce 2022
Libovolné téma


Pro úpravu příspěvků platí následující podmínky:

 

Práce bude opatřena titulní stranou, na které bude v horní části uveden název regionálního Eurocentra, uprostřed název příspěvku i téma, ke kterému se příspěvek váže a jméno autora, v dolní části název školy, ročník, který autor navštěvuje a emailové spojení.

Práce bude psána v českém jazyce, fontem Times New Roman, velikost základního textu 12 b., řádkování 1,5 řádku, zarovnání do bloku. Práci lze členit do kapitol, které jsou označeny arabskými číslicemi. Číslují se také jednotlivé strany. Text musí být řádně citován pomocí funkce poznámka pod čarou (Jméno autora, díla, rok vydání, vydavatelství).

Práce budou zasílány v elektronické podobě ve formátu doc nebo docx na emailovou adresu Eurocentra Jihlava: fiser@euroskop.cz  do 24. 4. 2012.


Vyhodnocení a doba trvání soutěže:

 

Soutěž probíhá od 1. února 2012 do 24. dubna 2012, slavnostní vyhlášení výsledků proběhne u příležitosti oslav Dne Evropy 9. května 2012 v Praze.

Z jednotlivých krajů postoupí vždy ta práce, která dostane od odborné poroty nejvyšší počet bodů do kola celostátního. O výsledcích krajských kol Vás budou informovat příslušná regionální Eurocentra.

V celostátním kole budou vyhodnoceny tři nejlepší práce, jejichž autoři budou odměněni věcnými cenami.

Nejlepší práce budou zveřejněny v elektronickém sborníku prací na webových stránkách Eurocenter.


Ceny:

 

V krajských kolech jsou hodnoceny první tři místa věcnými cenami - knihy, stolní hry a drobné propagační předměty s evropskou tematikou.

NOVINKA: Každý vítěz regionálního kola získá navíc možnost zúčastnit se studijní cesty do Bruselu spojené s návštěvou sídel institucí Evropské unie ve druhé polovině června 2012.

V celostátním kole obdrží vítěz 1. místa věcné ceny a prohlídku Poslanecké sněmovny v Praze pro celou školní třídu; vítěz 2. a 3. místa hodnotné ceny s evropskou tematikou (knihy, stolní hry, drobné propagační předměty Eurocenter).

Plakát nalezente zde.

Na výhru není právní nárok.

Akce Eurocentra
Právě pro Vás připravujeme další akce.












VLADA MMR Euroskop.cz NK EPO Evropa Jsi Ty