Kalendář Eurocentra

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30

Mapa Eurocenter


eurolisty

Novinky z Euroskopu

Konference o budoucnosti Evropy: spuštění vícejazyčné digitální platformy

Zastoupení EK v ČR, 23.04.2021

Otevřete si stránky Konference o budoucnosti Evropy a nechte zaznít svůj hlas.

Výkonná rada Konference o budoucnosti Evropy spustila 19. dubna mnohojazyčnou digitální platformu Konference o budoucnosti Evropy a vyzývá všechny občany EU, aby přispěli k utváření své budoucnosti i Evropy jako celku. Platforma je k dispozici ve 24 jazycích, což občanům z celé Unie umožňuje sdílet a vyměňovat si své nápady a názory prostřednictvím online akcí.

Platforma bude ve smyslu jedné z hlavních zásad konference úplně transparentní, nebo všechny příspěvky a výsledky akcí se budou shromažďovat, analyzovat, monitorovat a zveřejňovat. Hlavní myšlenky a doporučení platformy budou využity jako podklad v panelech evropských občanů a na plenárních zasedáních, kde se o nich bude diskutovat a vyplynou z nich závěry konference. Všechny akce související s konferencí, které se zaregistrují na platformě, budou zobrazeny na interaktivní mapě, kterou si budou moci občané prohlížet a zapisovat se na akce on-line. Organizátorům akcí je na platformě k dispozici příručka, která jim pomůže organizovat a propagovat své iniciativy. 

Konference o budoucnosti Evropy představuje otevřenou a inkluzivní formu poradní demokracie, která nemá v dějinách obdoby. Jejím cílem je dát lidem ze všech oblastí života v celé Evropě větší prostor k vyjádření svých očekávání od Evropské unie, která by poté měla usměrňovat budoucí orientaci a tvorbu politik EU. 

Platformu Konference o budoucnosti Evropy naleznete ZDE.

Další informace z tiskové zprávy EK pak ZDE.

VLADA MMR Euroskop.cz NK EPO Evropa Jsi Ty