Kalendář Eurocentra

Po Út St Čt So Ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Mapa Eurocenter


eurolisty

Novinky z Euroskopu

Eurocentrum Plzeň odhalilo návštěvníkům veletrhu klíč k příležitostem v EU

V poslední lednovou středu se v TJ Lokomotiva Plzeň uskutečnil Veletrh práce a vzdělávání. Nechyběl na něm ani stánek Eurocentra Plzeň, kam se přišlo informovat o studijních a pracovních příležitostech v EU a o evropských fondech na dvě stě návštěvníků.

Kolem padesátky atraktivních zaměstnavatelů zaplnilo 29. ledna před 10. hodinou ranní prostory TJ Lokomotiva Plzeň u příležitosti 8. ročníku Veletrhu práce a vzdělávání s názvem Klíč k příležitostem, který navštívilo ke třem tisícům lidí. Eurocentrum Plzeň návštěvníkům veletrhu radilo, jak vyjet pracovat, studovat či stážovat do EU, jak nastartovat kariéru v unijních institucích nebo také jak rozjet vlastní podnikání za pomoci evropských fondů či Erasmu pro podnikatele.

K programu Erasmus+ a stážím i práci v unijních institucích mělo Eurocentrum na svém stánku připraven kvíz, v němž se návštěvníci snažili například odhadnout, kolik lidí se za více jak 30 let existence programu Erasmus do něj zapojilo, kolik na něj Česko získalo v tomto programovém období, kolik Čechů se díky němu zúčastnilo zahraniční výměny nebo třeba jaké jsou podmínky pro podání přihlášky na stហv institucích Evropské unie. Ti nejúspěšnější získali za vyplnění kvízu drobné odměny.

Kromě informování v průběhu celého dne veletrhu na stánku si zástupkyně Eurocentra Plzeň pro zájemce připravily v rámci doprovodného programu také samostatnou přednášku o tom, jak nastartovat vlastní business prostřednictvím evropských fondů či programu Erasmus pro podnikatele a jak se dále vzdělávat a rozšiřovat své pracovní schopnosti a dovednosti v EU. Zpětná vazba návštěvníků jak stánku, tak přednášky Eurocentra Plzeň byla velmi pozitivní.

Autor: Eurocentrum Plzeň
VLADA MMR Euroskop.cz NK EPO Evropa Jsi Ty