Kalendář Eurocentra

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30

Mapa Eurocenter


eurolisty

Novinky z Euroskopu

Studenti holického gymnázia se setkali online s krajany z Bruselu

26.03.2021

Dne 9. 3. 2021 proběhla online přednáška Setkání s krajany z Bruselu pro poslední ročníky Gymnázia Dr. Emila Holuba v Holicích.

Koordinátorka Eurocentra Pardubice ve spolupráci s českou kanceláří Evropského parlamentu zprostředkovala zajímavou besedu pro studenty posledních ročníků gymnázia. Setkání s dvěma krajany z Bruselu sice proběhlo distančně, avšak za přítomnosti zajímavých hostů, kterými byli Jan Řebřina (sekce pro návštěvy a semináře v Evropském parlamentu) a Markéta Franková (vedoucí českých a slovenských překladatelů v Evropském výboru regionů). Studenti se tak dozvěděli informace o možnostech práce a stáží v evropských institucích či u jednotlivých europoslanců, vyslechli si těžké začátky a zkušenosti českých zástupců, ale také kulturní zajímavosti ze života v multikulturním Bruselu.

Studenti měli rovněž možnost diskutovat a vznášet dotazy nejen na výše uvedené krajany, ale také přímo na europoslankyni Ditu Charanzovou (Renew Europe) či asistenta Víta Olmera, a to v rámci konání druhého online semináře Jak na kariéru v EU s Evropským parlamentem?, který proběhl distančně dne 23. 3. 2021.

Na konci přednášky byla studentům představena online soutěž Jak funguje Evropský parlament?, kterou připravilo Eurocentrum Pardubice pro všechny zúčastněné studenty v zábavné aplikaci Kahoot. Třem nejrychlejším soutěžícím s nejvyšším počtem správně zodpovězených otázek budou zaslány hodnotné ceny v podobě deskových her Kvíz o Evropě MINI. Gratulujeme Adéle Kaplanové, Aleši Mertovi a Adéle Moučkové!

Autor: Eurocentrum Pardubice
VLADA MMR Euroskop.cz NK EPO Evropa Jsi Ty