Kalendář Eurocentra

Po Út St Čt So Ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Mapa Eurocenter


eurolisty

Novinky z Euroskopu

Na Univerzitě Pardubice proběhl tradiční veletrh KONTAKT 2018!

03.04.2018

Dne 14. března 2018 od 9:00 hodin proběhl v prostorách Univerzity Pardubice tradiční veletrh pracovních příležitostí KONTAKT 2017, pořádaný Fakultou ekonomicko-správní a Fakultou chemicko-technologickou Univerzity Pardubice.

Veletrh nabídl setkání zástupců firem z celé ČR se studenty Univerzity Pardubice s cílem umožnit současným i budoucím absolventům univerzity získat zaměstnání. Kontakt 2018 také umožnil oslovit studenty nižších ročníků, kteří hledají například téma své diplomové práce či odbornou praxi, nebo se chtějí informovat o svém profesním uplatnění.

Na veletrhu nechyběl ani stánek EURES poradkyň za Pardubický a Královéhradecký kraj, stejně jako koordinátorek Eurocentra Hradec Králové a Pardubice, jež studentům nabídly různé možnosti studia, práce, stáží v institucích EU, ale také dobrovolnických projektů nejen v Evropě. Koordinátorky rovněž poskytly základní informace o podmínkách práce a pobytu v jiných evropských zemích, praktické rady, na co se zaměřit před odjezdem do zahraničí, ale také na co nezapomenout po návratu do České republiky. Další informace zase poskytly rady a tipy, jak správně napsat životopis či motivační dopis, případně jak se efektivně připravit na přijímací pohovor.

Většina studentů již měla zkušenosti například s programem ERASMUS+, nicméně koordinátorky zájemce seznámily s dalšími možnostmi účasti na krátkodobých i dlouhodobých projektech, au-pair pobytech a programech Work and Travel, které se stávají stále lákavějšími pro mnohé studenty, kteří si chtějí zpříjemnit léto nejen prací, ale také cestováním a získáváním nových zkušeností a přátel.

Na své si však přišli také zaměstnavatelé, kteří se mohli dozvědět aktuální informace o dotačních příležitostech nejen z Operačního programu Zaměstnanost. Na stánku byly rovněž připraveny soutěžní kvízy o drobné ceny.

Dle značného množství předaných informací lze veletrh považovat za zdařilý, a již nyní se těšíme na další ročník!

 

Autor: Eurocentrum Pardubice
VLADA MMR Euroskop.cz NK EPO Evropa Jsi Ty