Kalendář Eurocentra

Po Út St Čt So Ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Mapa Eurocenter


eurolisty

Novinky z Euroskopu

S novým školním rokem startuje i další ročník soutěže Navrhni projekt!

08.09.2017

Soutěž pro studenty všech středních škol a jejich pedagogy s názvem „Navrhni projekt“, kterou pořádá Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, pokračuje i v letošním roce. Zkuste se rozhlédnout kolem sebe, v místě, kde žijete, nebo studujete. Myslíte, že by některé věci bylo možné dělat jinak a lépe? Hoďte svůj nápad na papír, proměňte ho v projekt a můžete vyhrát opravdu lákavé ceny v podobě notebooků, kamer či sluchátek. Cílem soutěže je seznámit studenty s problematikou evropských fondů a zkusit si napsat projekt financovatelný z evropských peněz na vlastní kůži. Projekty je možné zasílat až do 31. 1. 2018!

Rádi byste, aby vaše škola měla moderně vybavené učebny? Chtěli byste cestovat modernějšími a pohodlnějšími autobusy? Máte nějaký nápad, jak zlepšit ochranu životního prostředí ve vašem okolí? To vše a mnohem více vám mohou pomoci vyřešit fondy Evropské unie! Během soutěže se seznámíte se základy čerpání evropských dotací a budete mít příležitost vypracovat si vlastní projektovou žádost na vámi zvolené téma. Na nejlepší projekáky a jejich pedagogy čekají nejnovější notebooky, kamery, bezdrátová sluchátka, externí disky, přenosné reproduktory a další zajímavé ceny. Projekt je otevřen všem studentům a pedagogům středních škol bez ohledu na typ školy či studijní obor. Zúčastnit se mohou nejen týmy studentů, ale také jednotlivci, vždy s jedním pedagogem. Všichni, kteří zašlou své soutěžní projekty, obdrží drobné ceny za účast!

Eurocentra – Vaše pomoc na dosah
 
Rozhlédněte se po svém okolí, dejte hlavy dohromady a zamyslete se, co by mohlo fungovat lépe. Téma vašeho projektu upravte podle skutečné oblasti podpory, jako je například vzdělávání, zaměstnanost či doprava. Stejně jako ve skutečné projektové žádosti popište hlavní cíle, aktivity a rozpočet projektu. Celá osnova pro vypracování návrhu je už připravena na webových stránkách soutěže. Na projektování nebudete sami - připraveni pomoci jsou koordinátoři krajských Eurocenter, kteří vám vysvětlí pravidla soutěže a nabídnou pravidelné konzultace. Když budete chtít, můžete je pozvat přímo do vaší školy, kde vám zdarma uspořádají seminář o soutěži. Pro konzultaci projektového záměru nás kontaktujte na e-mailu: dolezalova.hana@mmr.cz.

Projekty posoudí opravdoví hodnotitelé
 
Hotové návrhy posílejte e-mailem do kanceláří Eurocenter do 31. ledna 2018. Ti nejlepší z vás změří síly v regionálních kolech před porotou složenou ze skutečných projektových hodnotitelů. Celostátní kolo proběhne dne 19. 4. 2018. Mezitím budete mít čas projekt upravit podle doporučení odborníků z regionálního kola. 

S naší soutěží vyhrává každý!                                 
 
V této  soutěži nikdo neodejde s prázdnou – a už vyhrajete nebo ne, máme připravenou cenu pro každého z vás. Více informací se dozvíte na stránkách www.navrhniprojekt.cz, na facebookovém profilu stránky Soutěžte s fondy EU, v krajských kancelářích sítě Eurocenter, nebo na bezplatné telefonní lince Eurofon 800 200 200. Tak na co čekáte? Navrhujte, projektujte a vyhrajte s fondy EU! 

Pokud si nevíte rady, jak začít, stáhněte si Příručku k soutěži [PDF, 2.11MB].

VLADA MMR Euroskop.cz NK EPO Evropa Jsi Ty