Kalendář Eurocentra

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Mapa Eurocenter


eurolisty

Novinky z Euroskopu

Jak na kariéru v EU: Dva krajané v Bruselu

Eurocentrum Brno , 16.02.2021
Eurocentrum Brno akce

Pokud vás zajímá práce ve strukturách EU a nevíte jak na to a rádi by jste se dozvěděli více o příležitostech a aktuálních možnostech, které instituce EU nabízí, máme pro vás akci v Brně! Nenechte si ujít online přednášku od ostřílených českých zástupců v EU!

Připojte se k nám v úterý 23. února od 17:30 a zjistěte vše, co vás zajímá. Přednášky se zúčastní dva čeští zástupci z institucí EU:
Markéta Franková (vedoucí českých a slovenských překladatelů v Evropském výboru regionů) a Jan Řebřina (přednášející sekce pro návštěvy a semináře v Evropském Parlamentu)
Těšit se můžete také na přehled aktuálních možností stáží a práce v EU od zástupců EU CAREERS.
Seminář proběhne přes aplikaci ZOOM, všem zájemcům bude předem zaslán odkaz pro připojení. Prosíme zájemce, aby se registrovali přes registrační formulář ZDE: https://brno.eurocentra.cz/.../jak-na-karieru-v-eu-dva.../
 
Ilustrační foto. Zdroj: Eurocentrum Brno
Autor: David Březina

Další články v rubrice

Prague European Summit

Prague European Summit, 12.07.2021

Kalendář akcí

Název akce Vlakem po Evropě
Datum 15.09.2021 - 31.10.2021
Typ akce Ostatní
Místo akce Plzeňský kraj
Popis akceEurocentrum Plzeň a Europe Direct Klatovy vyhlašují fotosoutěž pro mládež ve věku 13-30 let!

Evropská unie se rozhodla jmenovat rok 2021 Evropským rokem železnice. Chce tím podpořit využívání vlaků jako bezpečného a ekologicky šetrného způsobu dopravy. Ekologické cestování v rámci mobilit je i cílem Green Erasmu. Pošlete nám snímek z vaší cesty vlakem po Evropě (včetně ČR) i jeho příběh (kde byl pořízen) a připište, kam byste se díky Erasmu+ nejraději podívali. Vyhrát můžete zajímavé ceny (atraktivní stolní hry jako „Jízdenky, prosím! Evropa“ aj.)!

Každý soutěžící může zaslat jednu soutěžní fotografii (klidně již v minulosti pořízenou fotografii z členských zemí EU včetně České republiky či dalších programových/ partnerských zemí Erasmu+: Norsko, Island, Lichtenštejnsko, Turecko, Bývalá jugoslávská republika Makedonie; Arménie, Ázerbájdžán, Bělorusko, Gruzie, Moldávie, Ukrajina; Alžírsko, Egypt, Izrael, Jordánsko, Libanon, Libye, Maroko, Palestina, Sýrie, Tunisko; Albánie, Bosna a Hercegovina, Kosovo, Černá Hora, Srbsko; Rusko). Soutěž bude vyhodnocena začátkem listopadu 2021. Své fotografie posílejte do 31. 10. 2021 elektronicky (sken, elektronická fotografie) na e-mail: eurocentrum.plzen@euroskop.cz.

Nezapomeňte uvést jméno a příjmení soutěžícího, věk, kontakt (min. e-mailovou adresu, na kterou zašleme informace o případné výhře), místo pořízení snímku a vysněnou destinaci v rámci Erasmu+. Upozorňujeme, že vyhlašovatelé soutěže si vyhrazují právo použít zaslané fotografie pro své účely. Soutěžící souhlasí s tím, že jsou pořadatelé oprávněni v případě jeho výhry zveřejnit jeho osobní údaje. 

Pokud je Vám 18 let, můžete vyhrát i jednu ze 60 tisíc jízdenek po Evropě v soutěži DiscoverEU! Soutěž poběží od 12.10. – 26.10.2021 a více o ní naleznete zde: https://europa.eu/youth/discovereu_cs

Soutěž se koná nejen u příležitosti letošního Evropského roku železnice, ale také u příležitosti říjnové kampaně Eurodesku "Time to Move": https://timetomove.eurodesk.eu/ 

Plakát ke stažení ZDE (pdf)

 

Soutěž naleznete také na největším soutěžním portálu v ČR - Soutěže.cz a na Websoutěže.cz

 

Soutěž byla zařazena do největšího českého katalogu soutěží o ceny České-soutěže.cz. 

VLADA MMR Euroskop.cz NK EPO Evropa Jsi Ty